‹link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon" /›

Dentálna hygiena - BETHYS s.r.o.

Bethys s.r.o.
Nájdi
MUDr. Alžbeta Piteková, Železničiarska 1, 969 01 B. Štiavnica, tel.: 045 - 692 10 99, mobil: 0904 100 687
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Služby

DENTÁLNA HYGIENA:

Jedná sa o vzdelávaciu, preventívnu a liečebnú starostlivosť o zdravie Vašich ďasien a zubov. Profesionálne čistenie zubov s odstránením bakteriálneho povlaku a kameňa vykonáva školená dentálna hygienička, ktorá vám urobí aj podrobnú inštruktáž o metódach domácej dentálnej hygieny a pomôže vám vybrať správne pomôcky. Zaoberá sa aj stanovením indexu čistoty chrupu, nácvikom domácej starostlivosti o chrup, oboznámením pacienta s metódami právneho čistenia zubov.

Mať zdravý a pekne vyzerajúci chrup je túžbou mnohých ľudí. Dentálnou hygienou je možné predísť celej rade komplikácií, t.j. zubnému kazu, zápalu ďasien, paradentóze. Veľmi dôležitá a špecifická je dentálna hygiena u pacientov so strojčekom, vzhľadom k prítomnosti jednotlivých súčasti strojčeka, ktoré sú nalepené na zuboch. Preto je správna technika čistenia zubov základom ich zdravia.


Pri dentálnej hygiene používame viaceré metódy - ručná, ultrazvuk, air - flow a leštenie abrazívnou pastou. Na konci sedenia sa aplikujú fluoridové gély - na posilnenie zubnej skloviny. Po uskutočnenej inštruktáži je možné doporučené pomôcky (medzizubné kefky, dentálne nite atď.) zakúpiť aj priamo na našom pracovisku.


Ani najmodernejšia dentálna hygiena dnes ale nedokáže sňať z pacienta zodpovednosť za stav vlastného chrupu.
Riadna domáca starostlivosť založená na informáciách a inštruktáži od dentálnej hygieničky je jedinou spoľahlivou cestou k udržaniu funkčného chrupu po celý život. Ak chcete mať zuby dlhodobo zdravé a krásne je nutné brať dentálnu hygienu vážne.


        
pred hygienou                                                               po hygiene


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky